Lepi hohti

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

14. feb 2008 22:34

Čisto enostavno in prijetno. Jedla sem jih . Prebrala sem, da je priporočena dnevna doza 2 na dan in sem se tega približno držala. magnolija

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

14. feb 2008 22:48

Essie najlažje kupiš v Čarodejki (www.carodejka.si), MicroCell imajo pa v Mullerju. Dobra je tudi Mavala Scientifique. Lahko ravno tako preverite oceno na Kozmetometru.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. feb 2008 23:43

Lovebeyba, si že poskusila z grenkim lakom za nohte, ki je namenjen prav temu, da se nohti nehajo grist?

 

Še ena moja, nedavna izkušnja - sem hotela špilat elegantno gospo in si nabavit umetne nohte, vsaj za tri dni. (pol so se spet začela gospodinjska dela ). Torej, grem v trgovino in začnem izbirat. Jih izberem, lepi, da te kap, francoska manikura in taki štosi, vržem v nakupovalni voziček. Pa mi žilica ni dala miru (hvala bogu) in začnem brati navodila za "montiranje" te krasote. Izvem: sekundno lepilo - ja, po moje tisto s cianokolom ali nekaj podobnega, ko želim odstranit umetne nohte, jih moram najprej dobesedno odbrusit, pol namakat v odstranjevalcu laka kakih deset minut in podobne grozote. Me je želja za prelestnimi nohti minila. Pa zagledam na polici take, ki že imajo montirano lepilo. Če jih želiš odstranit, jih samo petnajst minut namakaš v topli vodi. Pa še cena ugodna - 4€. Kupim, grem, naslednji dan namontiram. Kupila sem škatlico, na kateri je pisalo, da so nohti "kratki". No, ko sem imela tisto grozoto na rokah, se mi nikakor ni zdelo, da so kratki - še jedilnega pribora nisem znala v roki držat, haha (to ti je pa tako, če gre kmetica v mesto in se hoče delat fino gospo, hehehe). Torej, ob dveh ponoči sem tisto strahoto od nohtov tiščala v vročo vodo več kot dvajset minut, pa še potem sem jih odtrgala s tako težavo, da se mi je zdelo, da si bom še lastne nohte spulila. Sem rekla: nikoli več in zdaj zaljubljeno pogledujem tisto revščino od kratkih, naravnih nohtov, ki mi jih je poklonila mati Narava .

LP

cervus

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. feb 2008 0:53

Hm, sama si dam občasno vliti nohte (ne gel, ker mi ne drži), recimo dvakrat na leto, vendar po tem, ko odslužijo nimam problemov z nohti... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. feb 2008 7:36

NaturensGalleri je napisal/a:
Baje, da je za nohte dober tudi pivski kvas..tako sem slišala že od kar nekaj punc...glede vitaminov pa ne bi vedela. NaturensGalleri
Jejžešna, samo tega ne. Jaz sem jedla pivski kvas in na koncu se je izkazalo, da ni dober za akne, nohte in lase kot piše na škatlici, ampak za pridobljene kilograme. Začetnica

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

15. feb 2008 8:02

Sasenka je napisal/a:
Essie najlažje kupiš v Čarodejki (www.carodejka.si.
Sem se prijavila na Čarodejko, a tega laka, ki ga omenjaš ni tam, so laki pod drugim imenom, vendar piše uporaba za drugi in tretji korak nege nohtov. Millionails nisem zasledila. Za olivno olje sem že slišala da dobro koristi. Tudi jaz ne dajem na svoje nohte nič več...strinjam se gel se lahko da, samo če si pripravljen na to, da si boš potem dajal zadevo celo življenje:) To je isto kot z barvanjem las, ko enkrat začneš, ne moreš nehat. Sploh več ne vem kakšna je moja naravna barva, toliko palet se je že izmenjalo:) Uspešen dan vsem skupaj ! patty

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

15. feb 2008 8:12

Katka lopatka, kaj to...o moji barvi las:))) Jah verjamem, da komu nucajo, samo meni ne, tudi večini ki jo poznam...sicer so me opozorili, da bo moj noht, ki spodaj raste drugačen, slabši...a da to traja tudi več kot pol leta si pa nisem predstavljala. Samo povem svoje mnjene, ne delam nikakršne anti reklame, za gele, vlite in ne vem kakšne vse nohte. patty

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

15. feb 2008 8:55

patty meni se je zgodilo isto. Če bi vedela kakšne nohte bom imela po odstranitvi gela, ga ne bi nikoli dala gor. OK, kar je JE! Rešitev... Nohte sem si najprej postrigla, ker so konice itak bile premehke in neuporabne. V drogeriji sem kupila set za nego nohtov po odstranitvi umetnih nohtov ali gela (znamke Jessica), ki vsebuje podlak za obnovitev (po uporabi gela) uničenih nohtov, olje, ki ga vmasiramo vsakodnevno v nohte ter nadlak, ki ščiti manikuro in jo naredi bolj obstojno. Zadevo moraš nanašati redno (odvisno kako dolgo ti lak drži) in po 6 tednih naj bi se pokazali prvi rezultati. Moram rečt, da so si moji nohti kar opomogli. Zdaj pa moram delat še na njihovi trdoti. http://www.jessicacosmetics.com/miva/merchant.mvc?Screen=PROD http://www.jessicacosmetics.com/miva/merchant.mvc?Screen=PROD http://www.jessicacosmetics.com/miva/merchant.mvc?Screen=PROD Klea

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. feb 2008 8:56

ZAČETNICA je napisal/a:
NaturensGalleri je napisal/a:
Baje, da je za nohte dober tudi pivski kvas..tako sem slišala že od kar nekaj punc...glede vitaminov pa ne bi vedela. NaturensGalleri
Jejžešna, samo tega ne. Jaz sem jedla pivski kvas in na koncu se je izkazalo, da ni dober za akne, nohte in lase kot piše na škatlici, ampak za pridobljene kilograme. Začetnica
Jaz sem si ga pa nedavno kupila. Je pa res, da ne vem, če ga bom še kaj jedla, ker ima zanič okus ko strela. Drugače imam tudi jaz boge nohte. Dolga leta sem se jih grizla, pa to pusti svoje posledice, Samo počasi se stanje izboljšuje, tako da ne obupat. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti